Jak znaleźć dobry gabinet okulistyczny?

//Jak znaleźć dobry gabinet okulistyczny?

Pit oczka, znane również jako łodygi, są punktami oczu, które można umieścić w dole, aby zmniejszyć kąty światła, które dostają się do oczu i oddziałują na nie, aby umożliwić organizmowi wydedukowanie kąta przychodzącego światła. Znalezione w około 85% fizjologii, te podstawowe formy były prawdopodobnie prekursorami bardziej zaawansowanych rodzajów „prostego oka”. Są one małe i obejmują do około 100 komórek, które pokrywają około 100 µm. Kierunkowość można poprawić poprzez zmniejszenie rozmiaru otworu przysłony, przez dodanie warstwy odbijającej za komórkami receptora lub wypełnienie dna materiałem ogniotrwałym.

Pierwsze badanie w gabinecie okulistycznym

Żmije Pit rozwinęły wgłębienia, które funkcjonują jak oczy poprzez wykrywanie termicznego promieniowania podczerwonego, poza falą optyczną, podobnie jak w przypadku innych kręgowców. Rozdzielczość oczek wgłębnych można znacznie poprawić poprzez zastosowanie materiału o wyższym współczynniku załamania światła w celu utworzenia soczewki, co może znacznie zmniejszyć promień rozmycia, zwiększając tym samym osiągalną rozdzielczość.

Gabinet okulistyczny - animacja

Dalece ostrzejszy obraz można uzyskać przy użyciu materiałów o wysokim współczynniku załamania światła, zmniejszającym się do krawędzi, co zmniejsza ogniskową, a tym samym pozwala uzyskać ostry obraz na siatkówce, co pozwala na większą przysłonę dla danej ostrości obrazu, pozwalając na dostęp większej ilości światła do obiektywu, a bardziej płaską soczewkę, zmniejszając aberrację sferyczną. Taka niejednorodna soczewka jest niezbędna, aby długość ogniskowej zmniejszyła się z około 4-krotnego promienia obiektywu do 2,5 promienia. Więcej dowiesz się na stronie gabinetu okulistycznego Dobra Marka.

Oznaki chorób wzroku

Niejednorodne oczy rozwinęły się co najmniej dziewięciokrotnie: cztery lub więcej razy w ślimakach, raz w kapeluszach, raz w annelidach, raz w głowonogach i raz w chitonach, które mają soczewki aragonitowe. Żaden istniejący organizm wodny nie posiada soczewek jednorodnych; przypuszczalnie ewolucyjny nacisk na heterogeniczne soczewki jest na tyle duży, że ten etap może szybko „wyrosnąć”. To oko tworzy obraz, który jest na tyle ostry, że ruch oczu może spowodować znaczne rozmycie. Aby zminimalizować efekt ruchu oka podczas ruchu zwierzęcia, większość takich oczu posiada stabilizujące mięśnie oczne.

Ocelli owadów posiada prostą soczewkę, ale ich punkt ogniskowy zawsze znajduje się za siatkówką, dzięki czemu nigdy nie mogą tworzyć ostrego obrazu. Ocelli (pitowe oczy stawonogów) rozmywają obraz na całej siatkówce, dzięki czemu doskonale reagują na gwałtowne zmiany natężenia światła w całym polu widzenia; ta szybka reakcja jest dodatkowo przyspieszana przez duże wiązki nerwowe, które przyśpieszają informacje do mózgu.

2019-01-08T08:40:08+00:00 Tags: |