Wynajem samochodów elektrycznych

//Wynajem samochodów elektrycznych

Nowoczesna usługa, dedykowana kientom biznesowym i instytucjonalnym. Do wypożyczenia tego typu samochodu potrzebne będą dokumenty, potwierdzające posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami czyli prawo jazdy oraz dowód osobisty.

Auta są ubezpieczone. Otwieranie i uruchamianie odbywa się bez zastosowania kluczyka za pomocą aplikacji. Wypożyczone auto jest monitorowane online i widziane na mapie ze wskazaniem konkretnej pozycji via GPS. Na przykład we Wrocławiu, przygotowane są parkingi dedykowane autom elektrycznym, na których można odstawić samochód, bez odprowadzania na specjalną stację.

Wzrasta zainteresowanie najmem samochodów elektrycznych

Z wynajmu samochodu elektrycznego na krótki okres czasu korzystają głównie klienci biznesowi lub pracownicy firm, które podpiszą umowę współpracy z operatorem takiej usługi. Przedsiębiorstwo może udostępnić swoim pracownikom możliwość wykorzystywania aut elektrycznych w ramach wykonywanej pracy zawodowej, pracodawca musi tylko ustalić własne zasady korzystania, podobnie jak w przypadku telefonu służbowego. Cena za wypożyczenie auta elektrycznego zależy od modelu i waha się od 27 do 35 zł za godzinę – bez limitu przejechanych kilometrów.

Bardzo popularny jest system godzinowy oferowany w dni powszednie od 8 do 16. Jest także możliwość wypożyczenia samochodu na resztę doby oraz na cały weekend, wówczas koszt będzie zależny od modelu oraz pory dnia i tygodnia.

Wynajem Volkswagenem e-UP w godzinach od 8 do 16 to koszt około 28 zł. Wypożyczenie na resztę doby kosztować będzie około 100 zł, a wynajem na sobotę i niedzielę to koszt około 200 zł. Elektryczny Renault Zoe będzie tańczy przy wypożyczeniu na weekend auta klasy C Premium, to koszt odpowiednio wyższy o 25-35 procent.

https://wrccars.pl/wypozyczalnia-samochodow-suwalki/

Wypożyczający nie są obciążani żadnymi dodatkowymi kosztami. Ładowanie aut u większości operatorów usługi jest darmowe.

Korzyści z wykorzystywania samochodów napędzanych energią są duże – aspekt ekologiczny jest na pierwszym miejscu, zaraz potem jest tańsza eksploatacja i komfortowa cisza w środku auta. Ceny zakupu takiego auta są wyższe, dlatego wypożyczalnie mają teraz swoje pięć minut.

Korzystanie z samochodu elektrycznego nie należy do prostych, bowiem wymaga planowania. Dlaczego? Liczba ładowarek jest ograniczona, znajduje się kilka w Trójmieście, jedna w Poznaniu, kilka we Wrocławiu, jedna w Łodzi, jedna w Krakowie i 19 w Warszawie. Trzeba bardzo rozsądnie planować zasięg, tempo jazdy, a nawet ciężar bagażu. W aucie przewozi się różne rzeczy a przecież samochód obciążony szybciej wyczerpuje baterie.

Zalety wynajmowanych samochodów elektrycznych

150-200 kilometrów – tyle liczy zasięg większości miejskich samochodów elektrycznych po jednym naładowaniu. Wypożyczalnie, czynnościom serwisowym poddają jedynie płyn hamulcowy i system chłodzenia silnika. Koszt przejechania 100 kilometrów to równowartość 1,5 litra paliwa. W zależności od akumulatorów samochody elektryczne mogą przejechać od 60 do 400 km po okresie ładowania sięgającym nawet 10 godzin.

Wypożyczalnie samochodów elektrycznych przyciągają użytkowników hasłami, że są to auta bezszelestne i doskonale sterowane w warunkach miejskich.Najczęściej spotykanymi na drodze sa marki Opel Ampera, Nissan Leaf czy Tesla Roadster w wersji coupé.

Samochody elektryczne prezentowane są zazwyczaj jako przełomowe rozwiązania, które mają pomóc w jeszcze bardziej ekonomicznym i ekologicznym poruszaniu się między punktem A i B, wypożyczalnie właśnie na tych argumentach budują swoją pozycję i umacniają konkurencyjność w branży motoryzacyjnej.

2017-08-28T12:08:04+00:00