Wybielanie zębów – dlaczego warto przeprowadzić je w gabinecie stomatologicznym?

//Wybielanie zębów – dlaczego warto przeprowadzić je w gabinecie stomatologicznym?

Zdrowy, biały uśmiech jest w obecnych czasach podstawą. Zwiększa pewność siebie i szanse na zatrudnienie. Niestety, domowe sposoby często nie przynoszą oczekiwanych efektów. Na ratunek przychodzi profesjonalne wybielanie zębów u dentysty.

Co jest przyczyną przebarwienia zębów?

Barwa zębów jest kwestią bardzo indywidualną, zależną od czynników genetycznych. Zwykle jednak naturalny kolor zębów ma odcień porcelanowy. Wraz z wiekiem szkliwo staje się coraz cieńsze, zmienia się też jego przezierność. Na pogorszenie stanu szkliwa dodatkowo wpływają rozmaite czynniki zewnętrzne, takie jak:

  • palenie papierosów,
  • częste picie kawy, herbaty, czerwonego wina, napojów gazowanych,
  • spożywanie kolorowych pokarmów i cytrusów,
  • przyjmowanie niektórych antybiotyków.

Właściwa higiena jamy ustnej pomaga zachować jasny odcień szkliwa, jednak niektóre czynniki, takie jak przyjmowanie leków ciężko wyeliminować. Z pomocą przychodzą zabiegi estetyczne oferowane przez gabinety stomatologiczne.

Miejsce w fotelu do wybielania zębów

Jak wygląda wybielanie zębów u dentysty?

Najpopularniejsze metody profesjonalnego wybielania zębów to naświetlanie lampą diodową oraz kuracja z użyciem specjalnego żelu i nakładek. W przypadku wybielania lampą również stosuje się żel, a następnie naświetla zęby lampą, co przyśpiesza działanie środka wybielającego. Jest to szybki i wygodny zabieg, który nie wymaga od pacjenta samodzielnych działań. Kuracją nieco dłuższą, lecz dającą trwalszy rezultat jest metoda nakładkowa. W tym przypadku pacjent musi sam pilnować pory aplikacji żelu. Stomatolog wykonuje gipsowy wycisk zębów, na bazie którego tworzy się elastyczne nakładki. Wewnętrzną powierzchnię nakładek pokrywa się substancją wybielającą i tak przygotowany zestaw nakłada się na zęby, najczęściej na noc.

Przeczytaj również o modelowaniu ust na stronie EstiMed Białystok

Kto może skorzystać z zabiegu?

Wybielanie zębów to bezinwazyjny sposób na piękny uśmiech dostępny praktycznie dla każdego. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania, z którymi warto się zapoznać przed wizytą w gabinecie stomatologicznym:

  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • młody wiek (osoby poniżej 14 roku życia),
  • nie wyleczone ubytki próchnicze lub klinowe,
  • nieszczelne plomby,
  • obecność kamienia nazębnego.

Warto także mieć na uwadze, że wybielanie działa tylko na naturalne zęby. Wypełnienia, licówki czy korony protetyczne zachowują swój pierwotny kolor.

Wybielanie zębów jest bezpieczną i efektywną metodą na przewrócenie pięknego uśmiechu. Jest to obecnie standardowa usługa gabinetów stomatologicznych, a przystępne ceny tego zabiegu sprawiają, że każdy może z niego skorzystać.

2019-01-08T08:06:15+00:00 Tags: |