Prawo jazdy w Białymstoku – jak przygotować się do egzaminu?

//Prawo jazdy w Białymstoku – jak przygotować się do egzaminu?

Zdawanie egzaminu na prawo jazdy wygląda podobnie we wszystkich miastach w Polsce. Oczywiście mogą występować drobne różnice ze względu na wielkość miejscowości – tak więc np. w Warszawie możemy spodziewać się bardziej skomplikowanych skrzyżowań i większego ruchu niż w małych miejscowościach. Dobrą wiadomością dla osób ubiegających się o prawo jazdy jest to, że pomimo podniesienia wymagań, zdawalność w Białymstoku znacznie wzrosła w ciągu ostatnich lat.

Eliminacja stresu przed egzaminem na prawo jazdy

Egzamin na prawo jazdy, jak każdy sprawdzian wiedzy, może budzić niepokój. Nie trzeba się przejmować opowieściami osób, które straszą nas przed rzekomą wysoką poprzeczką. Egzamin na prawo jazdy w Białymstoku, jak i w każdym innym mieście jest jak najbardziej możliwy do zdania! Wystarczy pozytywne nastawienie i świadomość tego, że dobrze się przygotowaliśmy. Oczywiście na trasie mogą pojawić się trudniejsze zadania i nieprzewidziane sytuacje, jednak nie wpadajmy w panikę, gdyż jest ona najgorszym doradcą. Z każdej sytuacji drogowej jest wyjście, trzeba tylko się opanować i zachować zimną krew.

Auto do kursu na prawo jazdy

Grunt to rzetelne przygotowanie z dobrą szkołą

Bez względu na to, czy zdajesz egzamin w wielkim mieście, czy małej mieścinie – musisz być solidnie przygotowany. Wybierz sprawdzoną szkołę jazdy, dzięki której nie zaskoczy Cię nieprzewidziana sytuacja na trasie egzaminacyjnej. Nie licz na to, że małe miasto, takie jak Białystok nie wymaga przygotowania. W każdym mieście znajdują się punkty, w których należy zachować wzmożoną ostrożność. W Białymstoku istnieją dwie pułapki, na które trzeba uważać. Są to:

  • skrzyżowanie na Placu Uniwersyteckim – mylącym jest zapewne fakt, że pośrodku tego skrzyżowania znajduje się mała wysepka, co nasuwa skojarzenie z rondem. Kursanci zmyleni wyglądem skrzyżowania często wymuszają na nim pierwszeństwo, co niestety kończy się niezdaniem egzaminu,
  • skrzyżowanie ulic św. Mikołaja i Grochowej – w tym miejscu należy skręcić w lewo omijając podwójną ciągłą. Miejsca między liniami jest jednak tak mało, że należy wykazać się niemałą precyzją, by poprawnie wykonać to zadanie.

W trakcie kursu na prawo jazdy zwróć uwagę na zadania, które sprawiają Ci trudność i poproś instruktora o przećwiczenie ich raz jeszcze podczas waszego ostatniego spotkania przed egzaminem.

Zdawanie na prawo jazdy w Białymstoku to przy solidnym przygotowaniu nic trudnego. W każdym wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego obowiązują takie same zasady, także przeprowadzka do innego miasta, w którym procent zdawalności jest niby wyższy, nie ma sensu. Podchodzenie do egzaminu w obcym mieście może okazać się wręcz trudniejsze, gdyż nie znamy tamtejszych dróg i pułapek, jakie w sobie kryją.

2019-01-08T07:58:09+00:00 Tags: |