Meble kuchenne – czyli to czego szukasz tworząc wnętrze

//Meble kuchenne – czyli to czego szukasz tworząc wnętrze

Oferta rynkowa mebli kuchennych jest bogata, z łatwością można dostosować kuchnię do potrzeb, oczekiwań i stylu życia. Nowe trendy sprzyjają wygodzie i dobremu samopoczuciu. Funkcjonalność jest równie ważna, co uroda pomieszczenia kuchennego. Nawet z pozoru nieustawne wnętrze da się odpowiednio zagospodarować, tworząc meble inne niż wszystkie, pamiętając o kilku „złotych” zasadach.

Aranżacja kuchni bez zaskoczenia

Na etapie projektowania wnętrza i doboru mebli kuchennych zaleca się przeanalizowanie każdego szczegółu pod kątem funkcji i organizacji, dzięki czemu otrzymamy piękną, uporządkowaną, funkcjonalną kuchnię w niepowtarzalnym klimacie. Należy dostosować układ mebli do kształtu pomieszczenia i unikać niepraktycznych rozwiązań, wówczas jest szansa wykorzystania każdej przestrzeni wpływającej na wygodę użytkowania.

Ważne jest także to, aby nie podążać „ślepo” za modnymi trendami, tylko w ten sposób ominiemy pułapki wykonania pięknego lecz mało funkcjonalnego wnętrza. Dobór właściwego układu zabudowy pozwala na praktyczne wkomponowanie tzw. trójkąta roboczego, rozumianego jako strefę gotowania, mycia i przechowywania, tj.:

  • odpowiedni w kuchniach długich, układ L,
  • wygodny w kuchniach niekonwencjonalnych układ ciągłej linii,
  • otwarty na jadalnię lub salon, układ U,
  • przestronny w dużych pomieszczeniach układ z wyspą.

Blat kuchenny jest nie tylko miejscem roboczym, może być także pomocny do ekspozycji dodatków czy strefą przechowywania lekkich sprzętów AGD, z których korzysta się każdego dnia. Na funkcjonalność kuchni wpływa również liczba zastąpienia szufladami i koszami cargo szafek kuchennych oraz tradycyjnych półek, dzięki czemu zyskać można doskonałą alternatywę aranżacji przestrzeni i wygodę użytkowania.

Galeria mebli kuchennych

System mebli modułowych jest rozwiązaniem często stosowanym. Każdy jego element posiada różne warianty szerokości, np. 15, 30, 40, 50, 60, 80 i 90 cm i wysokości, dlatego można je dopasować do niemal każdego wnętrza. W przypadku kuchni w stylu klasycznym, wiejskim, rustykalnym, czy angielskim montowane na frontach szafek uchwyty podkreślają styl pomieszczenia natomiast w przypadku nowoczesnych, lakierowanych, fornirowanych, czy szklanych frontów wprowadzają niepotrzebny chaos w minimalistycznej zabudowie meblowej. Wykorzystanie systemu klik-klak będzie wówczas najlepszym wyjściem. Projektując wnętrze należy wziąć pod uwagę także dostęp do światła dziennego i zastosowanie odpowiednich kolorów, deseni, by wizualnie powiększyć rozmiar kuchni.

Innowacyjne podejście do kuchni z wyobraźnią

Stosowanie efektownych, wysokiej jakości, nowoczesnych materiałów sprawia, że kuchenne wnętrza stają się wyjątkowe. Łączy się teraz metal ze szkłem, lakierowane powłoki frontów, zestawiane z kamieniem czy drewnem. Dostępne na rynku materiały wykorzystuje się w niestandardowy sposób, uzyskując nowy wymiar designu. Bogaty asortyment kuchennego wyposażenia to gwarancja trwałości i odporności na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Modna i funkcjonalna kuchnia to taka, w której mamy czuć się dobrze. Jest odzwierciedleniem stylu życia i trwałym elementem domowej rzeczywistości.

Współcześni projektanci i architekci wnętrz korzystają w najnowszych oprogramowań komputerowych do wizualizacji 3D, aby pomysł rodzący się w głowie klientów przenieść do wirtualnej sfery. Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość prezentacji gotowego projektu kuchni w realistycznej formie. Ergonomiczność i wysoka estetyka to obecnie standardy wszystkich rzemieślników stolarstwa. Sprostanie indywidualnym potrzebom odbiorców, ich zadowolenie z wykonanych usług jest priorytetem każdej renomowanej firmy.

2020-05-14T10:55:43+00:00 Tags: |