10 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, kupując drukarkę

//10 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, kupując drukarkę

Aby drukarka, którą kupisz, spełniała Twoje wymagania i umożliwiła Ci bezproblemowe drukowanie w sytuacjach, w których najczęściej korzystasz z urządzenia, trzeba przeanalizować podstawowe parametry. Poniżej lista 12 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę przy zakupie drukarki a także akcesoriów takich jak tusze do drukarek, tonery, papier i inne.

1. Rozdzielczość

Liczba punktów na wydrukach drukowanych przez drukarkę wyrażona calach kwadratowych (ponad 1440 dpi jest już dobre). Wybierz model z wyższą rozdzielczością, jeśli drukujesz dużo materiałów prezentacyjnych – wysokiej jakości tekst, grafikę i zdjęcia.

2. Koszty operacyjne

Oblicz koszt wymiany tuszy do drukarek i papieru. Użytkownicy urządzeń atramentowych muszą kupować więcej wkładów z atramentem i tonerów, gdy stare szybko zużywają się lub wysychają. Należy pamiętać, że koszt papieru oraz tonera lub atramentu może w przeciągu około roku przekroczyć pierwotny koszt drukarki.

3. Szybkość wydruku – tusze do drukarek lub tonery

Wysoka szybkość wydruków (strony na minutę) jest niezbędna przy drukowaniu dużej ilości dokumentów w kolorze czarno-białym (zalecamy laserówkę). Jeśli nie drukujesz w tempie firmowym, zwykła atramentówka o dobrej jakości druku kolorowego wystarczy. Popularne są modele Epsona z tuszami:

Ikona drukowania

  • tusze do epson atramentowkaxp-332,
  • tusze do epson xp-235,
  • tusze do epson xp-630,
  • tusze do epson xp-530.

4. Rozmiar wydruku

Zastanów się, czy drukujesz na papierze o dużych rozmiarach, niestandardowym rozmiarze, papierze kartonowym, szkicach, foliach itp. Tak wybieraj drukarkę, by ścieżka papieru nie była mniejsza niż 90 stopni, aby umożliwić drukowanie na różnych rodzajach nośników bez zakleszczenia.

5. Czcionki postscriptowe

Większość drukarek atramentowych nie jest kompatybilna z czcionkami postscriptowymi. Jeśli chcesz wydrukować grafikę lub czcionki PostScript, rozważ drukarkę laserową.

6. Jakość zdjęć

Specjalistyczne drukarki kolorowe o jakości jak z laboratorium fotograficznego mogą okazać się najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem, jeśli szukasz urządzenia, które może drukować obrazy o wysokiej rozdzielczości na papierze fotograficznym.

7. Karty pamięci

Odpowiedz sobie, czy Twoja drukarka musi mieć wbudowane gniazda umożliwiające drukowanie z kart pamięci i USB? To użyteczna funkcja, jeśli drukujesz duże ilości zdjęć z aparatu cyfrowego.

8. Połączenie sieciowe

Czy podłączysz nową drukarkę do sieci domowej lub biurowej? Jeśli tak, szukaj modeli oferujących bezprzewodowe połączenie poprzez WiFi.

9. Przetwarzanie obrazu

Przetwarzanie obrazów wymaga dużej mocy obliczeniowej, także drukarki często posiadają parametry mocy obliczeniowej i pamięci niczym komputery stacjonarne. Niektóre drukarki tworzą kompletny obraz w pamięci jeszcze przed drukowaniem, co pozwala im szybko obsługiwać duże pliki.

10. Łatwość użytkowania

Jak prosty i przyjazny dla użytkownika jest proces konfiguracji i obsługi drukarki? Im bardziej intuicyjne jest oprogramowanie drukarki, tym łatwiej dla użytkownika.

Podsumowanie

Po określeniu wszystkich cech czas na wybór drukarki, którą chcesz. Najtaniej i najłatwiej – oczywiście przez internet. Oprócz ceny urządzenia sprawdź koszt zakupu elementów eksploatacyjnych – tonera/ tuszu do drukarki/papieru. Czytaj opinie użytkowników i recenzje wiarygodnych portali technologicznych. Zapraszamy także do zapoznania się z innym naszym wpisem blogowym, który przybliży tę tematykę. Życzymy dobrego wyboru!

2019-07-22T15:30:30+00:00 Tags: |